Bežecké závody které doporučuju

Výčet běžeckých závodů, které mi připadají fajn, natolik, že (s největší pravděpodobností) neprohloupíte, když je poběžíte taky. Seřazeno chronologicky. Nadpis závodu je zároveň odkaz na propozice, pokud tento není, tak to znamená, že závod v době publikování neměl smysluplné informace. Google znáte, ne? 😉

Ostravský EXTREME novoroční maraton

Malý, skromný závod, kde se běhá spousta kategorii (Canicross, čtvrtmaraton, půlmaraton, maraton). Konkurence není kdovíjaká. Závod se běhá v Bělském lese na 5 km okruhu. Symbolické startovné, rodinná atmosféra a srdeční organizátoři. (A taky je zábava s canicrossařema na trati.)

Palestra Kbelská desítka

Tradiční otvírák běžecké sezóny. Jednoznačná motivace proč přes zimu trénovat. Trať nic moc – nudná silnice. A právě proto je to rychlý závod, kde lze urvat osobák. V závodě je spousta známých tváří z SK Babice a Sokola Vlastibořice.

Hubáčkova dvacítka

Pěkná a náročná trasa v Praze. Minimum asfaltu, maximum přírody. Pokud chcete větší objem, nelehkou trasou s příjemnou společností… tak přijďte. Organizuje nadšená část SK Babice.

Běh JSS TF ČZU

Závod na 3 km na ovále ČZU, startovné symbolické… u toho přeci nemůžu chybět. Organizuje SABZO. (Kdybych to neměl pod okny, tak bych účast zvažoval víc.)

Himalájský tygr

Kdo se zvládne 1. května vyškrábat na vrchol Kleť 9x v rozmezí 9 hodin, tak je Himalájskej tygr. Zajímavá zkušenost. Ale je to ten typ závodu, kde platí pravidlo jednou a dost (tedy minimálně pro mě). Závod má tradičně mizernou propagaci, dokumentaci, potažmo celé stránky. Cesta na vrchol a zpět je volitelná. Zúčastnil jsem se dvou ročníků a pokaždé mi 9 výstupů zabralo cca 42 km. Ale k běhu bych to nepřirovnával, zapojujete jiné svaly, a nejdůležitější ze všeho je tady morálka.

Hradubický běh

Jeden z mála závodů co se běhá na domovské hroudě. Příjemný, menší závod. Chvílema po pěšině, většina po chodníku/silnici. Startuje se zároveň z Pardubic a Hradce Králové, cíl je na půli cesty, lze tak soutěžit s druhým městem kdo bude v cíli dřív. Netradiční, bohužel to komplikuje cestu z cíle zpátky na start.

Okolo Vlasti

Závod který organizuje Sokol Vlastibořice. Je to tedy trochu hloupě z ruky (Liberecký kraj). Ale na dailymile se dá dohodnout na spolujízdě autem a to je ten Liberec najednou coby kamenem dohodil.

Babický Trail ¼ Maraton

Závod s myšlenkou. Kde jinde se vyhodnocují a oceňují kategorie „Na Krupičku“ „Na boso“ a „S knírem“? Organizuje SK Babice. Příjemný závod, ale mnohem spíš společenská událost.

Hvězdná desítka

Je to v praze, je to deset kilometrů a není to drahé… Proč ne…

Hradecký půlmaraton

Závod měl skvělý první ročník a postupně je čím dál víc podobný masovým závodům PIMu… Ale pořád je to rodná hrouda a nikde jinde tolik známých podél trati nepotkávám.

Mám za sebou třetí ročník… a už je to fakt divný. Masový závod, drahé startovné… Ale organizátoři jsou fakt srdcaři. Oproti akcím PIMu se tady lidskosti domůžete.

Velešínský půlmaraton

Půlmaraton který je pro mě magický. Na první pohled je trasa nic moc. Většina silnice, chvílema se vlní. Není tu rodinná atmosféra, výhledy do krajiny neohromí, ale pokaždé jsem si tu zaběhl osobák! Tak proč se nevracet. 🙂

SUM – Strom Ultra Maraton

(Odkaz vede na propozice k nultému ročníku, který byl mnohem víc rodinný. Nicméně, hrubou představu vám snad propozice poskytnou.)

Pořádná nálož. 50km nahoru a dolů. Trať spojuje památné a významné stromy v okolí Vlastibořic (Zásada, Český dub, Letařovice, Trávníček…). Pastva pro oči, zvlášť v podzimní krajině. Je to běh, kde je obrovský úspěch dokončit, bez ohledu na pořadí. A ač je už tří týdny po závodu, stále váhám zda se na tuhle trať vrátím coby běžec. 🙂

O Hostivařského kamzíka

Závod kterého se pravidelně účastním od roku 2009, prostě tradice. První ročník jsem běžel ještě v době, kdy jsem nebyl během posedlý. Na běhání jsem měl jenom kraťasy a ty jsem neměl s sebou v Praze, tak jsem běžel v riflích 🙂 Trať závodu je krátká – 5,8 km. Kamzík není žádný roztomilý maskot. To Vy budete kamzíkem :). Je to z kopce do kopce, v závěru je poměrně dlouhá rovinka, ale je to jedno, protože už nemáte síly. K dispozici je též videozáznam trati.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *