Jak podnikat na volné noze

Kniha Na volné noze je dílem podnikatelské celebrity Roberta Vlacha. Robert provozuje portál Navolnenoze.cz, pořádá školení pro podnikatele… Kniha je logickým pokračováním Robertovy evangelizační mise.

Kniha Na volné noze

Ve zkratce

Kniha obšírně (na 760 stranách) popisuje aspekty a součásti podnikání. Není to návod, je to spíš technická dokumentace podnikání. Dozvíte se, co všechno podnikání obsahuje (může obsahovat), seznámíte se s tím, jak podnikají jiní a jak jim to (ne)funguje, ale konkrétní návody&postupy jsou jen nastíněny, případně dostanete tip kde a jak je hledat.

Podrobněji

Pokud jste už měli knihu v ruce, nebo jste ji alespoň viděli, tak je vám jasné, že Robert psaní knihy pojal vskutku podrobně. Kniha rozhodně není tenká a tenká by nebyla, ani kdyby byla o polovinu kratší. Hmotnost (1,2 kg) mi nevadila, ale mrzí mě, že jsem si knihu trošku poničil. Často jsem ji s sebou tahal v batohu a to se na takhle objemné knize prostě projeví. Jednak je velká, jednak ji člověk s sebou vozí déle, protože ji čte dlouho. Ale kdybych ji s sebou nevozil a kniha by mi ležela na stolku u postele, tak ji možná ani nedočtu…

„Ta kniha není ani tak tlustá jako dlouhá“

Je to tak, 760 stránek je pořádná porce textu a tak není ostuda některé části přeskakovat, vynechávat. Já jsem třeba přeskakoval, nebo jen stručně prolétl části, které jsem už někde od Roberta četl. (Pokud Roberta, resp. Blog o podnikání na volné noze sledujete, tak pro vás také bude pár částí již známých.)

Kniha jako marketing

Celou dobu (ještě před čtením) jsem byl u vytržení z toho nadšení, které se s vydáním knihy objevilo. Svého času byla moje timeline na twitteru zaplavená selfíčky s knihou. A je o ní slyšet i půl roku po vydání… Robert i Melvilové to se sociálními sítěmi umí.

A pak… Možná to nebyl nutně záměr, ale fakt obdivuju, jak je kniha dobře vytěžená. Těch nových registrací co portál Navolnenoze.cz musel po vydání knihy zaznamenat… Zájem o školení pravděpodobně taky poskočil. A nejlepší na tom je, že je to v mnoha případech prostě win-win spolupráce.

 

Moje hodnocení

V knize jsou určitě pasáže, které pro vás budou must read. Kniha stojí za prolistování, za přečtení stojí jen ty pasáže, které si dle obsahu vytipujete. Na volné noze je kniha mimo kategorie, má daleko k „americkému motivačnímu“ žánru (to je dobře 🙂 ) do kterého spadá většina knih, které se zaměřují na podobné téma.

Zkrátka, pokud si s podnikáním jen trochu zahráváte, nebo si jen pro zábavu vedete kurz na Naučmese, tak neváhejte a Na volné noze si prolistujte a s největší pravděpodobností nebudete litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *