Konečně ke kořenům u Kořínků

Už je to dlouho, co jsem Honzu Kořínka potkal (jak jinak než na twitteru 😉 ).

Tou dobou měl v profilu ještě brýlatou ajťáckou fotku, a popis, že je Kovář a kobyla (nebo tak nějak to bylo). Už přesně nevím, zda to byla fotka s hoblinami, kozou nebo kosou, co mě motivovalo kliknout na tlačítko follow. S jistotou vím jen to, že jsem na tlačítko kliknul a udělal jsem dobře.

V průběhu času jsem o Honzovi sbíral další a další postřehy. Ale nedařilo se mi z toho udělat celistvý obraz. Takže on je kavárník, do toho chová kozy, vyrábí zmrzlinu, věnuje se manželce a dcerám a vlastně je ajťák? (A to jsem ještě pár věcí vynechal.)

Upřímně, nedávalo to smysl. Tohle jeden člověk stíhat nemůže. Snad proto, aby Honza dokázal, že vše je skutečnost, publikoval tohle video:

Avšak… s nevalným úspěchem. Takže on do toho všeho kosení, hoblování, tweetování, malování do kávy ještě peče bagety a vaří? Video je určitě podvrh. Kozy jsou půjčené a bazén je beztak jen papírová kulisa s umělou vodou!

Pravda, jedna věc mi v tom celém neseděla. Proč Honza dělá svojí kavárně/sídlu/domu takovou reklamu? Ještě jim tam někdo doopravdy přijede a zjistí, že celé je to jen iluze. Dokonce chtěl do svého sídla dostat lidi z twitteru.

Někdo (Přestávám věřit, že za tím vším stojí jen Honza, tady už člověk musí přemýšlet ve větších číslech.) navíc manipuluje účty na twitteru tak, aby to vypadalo, že někdo ke Kořínkům občas doopravdy přijede…

Tušil jsem za tím vším jen sofistikovanou marketingovou akci na něco. (Něco jako byl SuperVáclav.) A fakt, že to všechno mělo takové krytí dávalo tušit, že musí být reklama na fakt velkou věc.

Ale fotky s hoblinami Honza stále postoval pěkné, tak jaképak copak. Aťsi je půlka jeho života vymyšlená, důvod pro unfollow to není. A pak se nějak stalo, že jsme si s Honzou na jedno odpoledne otevřeli stěhovací službu.

A jak řekli, tak udělali:

Takže jsem měl hmatatelný důkaz, že Honza existuje. Ale (celkem logicky) přijel bez kávy, koz, hrnčířského kruhu, bazénu i bez rodiny. Takže kdovíjak to je s tím vším okolo… Nabízelo se potvrdit/vyvrátit existenci kavárny Ke Kořenům osobně. Ale strach z toho, že bych tím skočil (tomu někomu kdo iluzi Ke Kořenům tvoří) na špek, mě odrazoval. Ještě by pak o mně kolovalo na twitteru zesměšňující video, že jsem první člověk, co uvěřil, že ta kavárna skutečně existuje. (Když si k tomu přičteme mediální dosah Kořínkovské iluze… uff!)

 

Pak se na twitteru Honza zmínil, že hledá náhradu za žabky s, kterýma přestal být spokojený.

Tak co bych hledajícímu nepodal pomocnou ruku…

Posléze dalo slovo slovo… a že kurz teda uděláme, navíc (!) přímo v té pověstné kavárně. Vidina toho, že někomu usnadním cestu k nejlepším možným sandálům, mě připravila o obezřetnost. Do Vysoké u Kosovy hory jsem se rozjel. Cestou jsem si to všechno srovnával a strachoval se, co mě čeká.

Moje obava, že najdu jen opuštěné stavení obrostlé kopřivami (Doplněné skrytou kamerou – aby byl důkaz, že mě nachytali.) ale nedošla naplnění.

Jako to jen říct… Všechno to je fakt skutečnost! Nestrávil jsem u Kořínků týden, takže není na místě říct, že je Honza superčlověk s nadpřirozenými schopnostmi. Ale to co jsem viděl, mě v mnohém inspirovalo, povzbudilo, dalo naději do života.

pár obecných postřehů

  • Ta terase je super. Pohodové místo, kde se může jist, číst, povídat si, nebo třeba vyrábět sandály. (Něco takového můj dům musí taky mít!)
  • Člověk bez závislosti na kávě, kávovar moc neocení… Ale fakt, že se v něm dá udělat i kakao jeho existenci ospravedlňuje.
  • Hru „a tuhle věc doma určitě nemáte“ nelze u Kořínků vyhrát.
  • Stačí se jen trochu porozhlédnout a člověk spatří spoustu podnětů k rozhovoru.

Největší(?) pochvala na závěr

Měli jsme možnost setkat se i s Matyldou. A… ty jo! Mít ve třinácti letech takový přehled, zdravé sebevědomí a takové hostitelské/společenské kompetence! Zkrátka milý Honzo a milá Jitko, vychováváte ty dcery dost správně. Nevím, zda je za tím váš osvícený přístup, nebo to je vlivem prostředí, ale Matylda se ve světě určitě neztratí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *