můj mail zůstane u Seznamu

Ano, moje e-mailová schránka zůstane na doméně seznam.cz, a jen tak se to nezmění.

Už je to pár let, co jsem na vážkách ohledně mailové adresy. Na základce jsem si kdysi založil mail u Seznamu (Nejstarší uložený mail se datuje k 25.12.2003. Jedenáct let. Slušný.), což byl tehdy standard a zatím mě nic nepřimělo ke změně. (A to si myslím, že jsem poměrně v obraze, znám jiné freemailové služby i poštovní klienty.)

Puzení ke změně mailové domény vychází hlavně z podnětu, že freemail působí neprofesionálně. Článků je na to dost a dost. Bezesporu na tom něco je. Sic je téměř nemožné zjistit jaké procento uživatelů mailu kouká na odesilatelovu e-mailovou doménu a jaká část z toho něco vyvozuje.

Proč zůstávám u seznamu:

  • Máme se s webovým prostředím seznamáckého mailu rádi.
  • Ti co na mě zanevřou kvůli mailové adrese jsou pozéři, tím pádem bych s nima stejně nerad spolupracoval.
  • Diktování adresy: Už jsem párkrát diktoval moji školní adresu a je to boj :). Když řeknete „seznam.cz“ tak všichni vědí… ale studenti.czu.cz už je poněkud krkolomné. A to se nebavíme o moji osobní doméně „thusian.com“ 🙂 Ne, to by nefungovalo.
  • Zdlouhavě bych vymýšlel co si dát před zavináč. Může to znít jako malichernost. Ale já chci aby moje mailová adresa zněla pěkně a dávala smysl. Třeba elegantně to často řeší lidé, co mají v držení doménu svého příjmení například: jan@novak.cz. Jenže můj osobní trademark je kompletní ve své doméně. K čemu krkolomnosti typu thusian()thusian.com?
  • A pak je tu pohodlnost. Změna by mně přinesla je minimum bonusů, což mi za to přenastavování a přesměrovávání zkrátka nestojí.

Snad až jednou umožní Seznam.cz být nasockovaný na jejich mailu s vlastní doménou…

UPDATE (2016): Cha! Na emailu od Seznam.cz už můžeme být s vlastní doménou B-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *