Vhled do světonázorů Karla Janečka

Rok 2112: Tajemství Karla Janečka, napsal Jindřich Kabát, fotky Martin Kabát.

 

Ve zkratce

Kniha je hlavně rozhovor (série rozhovorů) s Karlem Janečkem. Pokud se o něm chcete dozvědět něco víc, než je známo z novinových titulků (tedy to, že propaguje polygamii), tak je kniha dobrá volba. Dobrá, nikoliv nejlepší.

Podrobněji

Kniha je uvedená exkurzí do Karlova dětství, popisuje rodinu a prostředí, v kterém vyrůstal. Dále kniha přechází v rozhovor s Karlem. Rozhovor, který spolu s fotografiemi tvoří zbytek knihy, je doplněn autorovými dojmy. Jindřich Kabát je do knihy vtisknut výrazně a podle mě zbytečně – nic proti jeho názorům, ale vůbec mě nezajímají.

Provedení knihy

Na první pohled ve mně vzbudila kniha otázku a sice: Proč je na té knize tak nepovedená fotka? Moje nepochopení se prohloubilo, když jsem knihu prolistoval – fotky uvnitř jsou o několik tříd lepší.

K samotnému obsahu knihy

Otázky pokládané autorem mají logický a chronologický sled. Postupně se prodírají Karlovým životem a mapují jednotlivé oblasti/etapy Karlova života.

Moje dojmy a hodnocení

Kniha je zajímavá – zejména proto, že je zajímavý sám Karel Janeček. Jeho logika a upřímnost je dech beroucí. Je mi sympatická jeho záliba v číslech. S některými postoji se ztotožňuji, některé jsou mi proti srsti. Ale celkově jsem rád, že muž takových schopností a světonázorů není lhostejný k osudu České republiky. Moc nevěřím tomu, že by se nějaký z jeho plánů výrazněji prosadil, ale pokud se tak stane… bude zajímavé to sledovat.

Hodnocení samotné knihy jsem popsal už v úvodu recenze. Pokud stojíte o více informacích o Karlovi, tak je kniha dobrá volba, ale žádný trhák to taky není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *