Chodím po slack – lajně.

Lajna, slackline, případně popruh – to jsou asi nejčastější názvy pro „sport“, spočívající v chůzi po lajně/slackline/popruhu, který je napnutý mezi dvěma stromy (nebo něčím obdobným). Video vysvětlí víc.

Jasně, jsou mnohonásobně hustější videa. Já chtěl ukázat takový ten základ.

Na lajně se nechodí jen takové (relativně) krátké úseky, jako jsou ve videu. Chodí se výš (desítky metrů) a dál (stovky metrů) – highline. Pak se na lajně „skáče“ – trickline. To je jen hrubý nástin, různých typů a pojetí je víc. Všechny varianty a kratochvíle se slacklajnou spojené, jsou na internetu dobře zmapované – tak nemám potřebu je zde popisovat.

slack

Twitter je mojí studnicí pro skvělé věci a tak není divu, že jsem se o slackliningu dozvěděl právě tam. Navíc, tím pojítkem byla sympaťačka Klára, která byla tak ochotná, že mi ve Stromovce napnula lajnu a do chůze mě zasvětila. Po dvou či tříhodinovém snažení (no možná si fandím 🙂 ) jsem se na lajnu nejen dokázal postavit, ale taky jsem pár metrů přešel. Zanedlouho po tomhle startu, jsem zavítal na kurz Anči Kuchařové a bylo rozhodnuto. Slacklajna si mě získala.

slack07

To byl podzim 2014. Následně jsem párkrát sockoval na cizích lajnách. Už, už jsem přemýšlel nad pořízením vlastního setu, ale pak přišla zima a lajny se uložily ke spánku. Na jaře jsem měl spoustu práce se školou a slacklining jsem si zakazoval. V dubnu/květnu jsem to nevydržel a znovu se na lajnu postavil. S pořízením jsem dlouho váhal. Tedy, bylo mi jasné, že chci mít svoji slacklajnu, ale nevěděl jsem, co konkrétně vybrat… Po zdlouhavém zvažování, porovnávání, okukování a doptávání se, jsem si konečně pořídil svoji vlastní lajnu, naučil ji napínat a teď už jsem zcela nezávislý a chodím si kdy se mi zlíbí :).

slack06

Na lajně už chodím nějaký ten pátek. Přejdu dvacet metrů, pořád jsem začátečník (Jsem tak spokojený a nikam nespěchám – takhle mi stačí základní napínací systém (Ellington) a celý set se mi vejde do „malého“ batohu.). Nicméně, už si připadám dostatečně zkušený, abych mohl dostát závazkům, které jsem si na podzim dal…

Jednak, tady je článek popisující můj „základní set“ pro slackline. A druhak, pokud vás slackline zajímá a chcete to zkusit… Jsem vám se svojí lajnou k dispozici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *