Pár mých rozumů o běhání

Ahoj, jmenuju se Honza a jsem zaskočený tím, kolik běžců potkávám v Hradci Králové! Ještě nedávno bylo k vidění jen pár svátečních běžců v sobotu/neděli dopoledne. A teď jsem ve čtvrtek odpoledne zahlédl bězce skoro na každém kroku.

Najednou jsem na svoje rodné město zase víc hrdý. Nedá mi to… Sbírám v sobě kus drzosti, stavím se do role věrozvěsta, sepisuju tenhle příspěvek a skrze „vizitky“ ho budu distribuovat mezi královéhradecké běžce.

vizitkaV jednotě je síla! 🙂

Chci tady poskytnou svůj vhled do běžeckého světa. Snad ze sebe nebudu dělat moc velkého rozumbradu, a snad někomu moje postřehy obohatí běhání.

Trochu povídání o mně

(Tenhle odstavec klíďo přeskočte. )
Jak už jsem psal, jmenuju se Honza. Původně jsem z Hradce Králové, momentálně studuju a žiju v Praze. Běhat jsem začal už v Hradci, to bylo někdy v roce 2007(2008?). Ze začátku jsem si běhal tak nějako pro sebe. Měl jsem jen mlhavé představy o časech i naběhaných vzdálenostech. Bylo to fajn, ale pak jsem začal studovat v Praze a ukázalo se, že jsou věci, co mě baví víc. Běžeckej návyk vyhasnul.
Nakonec jsem natrefil na Dailymile.com (o něm se podrobněji rozepisuju níže) a začal jsem běhat znovu, najednou bylo to běhání barvitější. Jasně… běhání byla zábava i předtím, teď to má ale víc rozměrů, pořád se někam posouvám – což zdaleka neznamená že bych (jenom) běhal rychleji. Poslední dva roky naběhám v průměru 50km týdně, sem tam se účastním závodů a co je nejvíc! Baví mě to 🙂

O čem je běhání?

Příjemný je, že se podstata běhání nedá moc dobře definovat. Je na každým z nás co v běhu vidíme, co si z něj odnášíme. Záleží jen na nás proč a zda-li budeme běhat.

A teď o tom Dailymilu

Povídání o dailymilu jsem přesunul do samostatného článku.

Myslím že třeba SK Babice (druhej nejlepší bežeckej klub – hned po Sokolu Vlastibořice) nabral dobrou polovinu členů právě díky Dennímíli. Třeba by takhle mohlo vzniknout něco obdobného u Hradce Králové… Jasně, u nás se už běží skvělej půlmaraton, pak ještě dva menší závody (Křížová desítka, Hradubický běh). Ale není to trochu málo? Nemohli bychom tady víc společensky běhat?

Ehm… a k čemu to teda je dobrý?

To je dobrá otázka. Já prostě myslím, že Dalymile může zařídit abychom o sobě v rámci Hradce věděli. Což k něčemu může bejt dobrý.

Neplánuju vás lanařit na společné výběhy. Ale bylo by fajn vědět s kým mám na královéhradeckých závodech tu čest 🙂

Kdybyste se k založení účtu odhodlali, tak jen zdůrazňuju, že hodně udělají ti (virtuální) kamarádi. Jestli chcete nějaké tipy, tak se mrkněte na účty co mám v kamarádech já – jsou to samí sympaťáci :-).

Pokud váháte, pokud jsem něco důležitého nevysvětlil, tak se zeptejte v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *