Offline jízdní řády

Je tu řeč o androidí aplikaci CG Transit, kterou s sebou nosím pár týdnů v telefonu a nemůžu si ji vynachválit. Oproti klasickým jizdnirady.idnes.cz je fakt vymakaná, a co je hlavní! Funguje offline.

Clipboard04

Nemůžu se rozhodnout, zda offline jízdní řády zařadit spíš do kategorie lifehacky, nebo věci co mi dělají radost.

Tahle aplikace mně dost změnila pohled na cestování po Praze. Dřív jsem při nočních návratech na Suchdol řešil, zda se mi vyplatí přestoupit na metro, nebo čekat na tramvaj. Teď stačí pár kliknutí a vím.

Další aspekt jsou přestupy mezi linkami metra. Teď už vím, zda se vyplatí proběhnout se, anebo je zbytečné se hnát. Přes den je to skoro šumák, ale v noci, kdy jsou mezi soupravami metra značnější rozestupy, už je to znát.

Možná že kluk, co na Můstku v 20:47 vybíhá z vozu metra B působí divně… Jenže klukovi je to jedno, ví že v 20:48 odjíždí souprava metra A. (ta další jede v 20:55)

 

Clipboard01

 

Aha, takže takhle ušetřím sedm minut času… Taková úspora nikomu dech nevyrazí, že? Jenže pro mě je ta úspora sekundární bonus. Mně tenhle nově objevený pohled na cestování, dodává pocit hackera. Mám v kapse nápovědu, o které drtivá většina cestujících neví. Baví mě závodit s jízdními řády. Doběhnutý vůz tramvaje, autobusu, metra, lanovky nebo přívozu mě vždy potěší. (Zvlášť když jsem v dopravním voze zrovna četl knížku, kde hlavní hrdina taktéž zběsile probíhá davem lidí.)

A navíc, jsem časooptimista. Takže i těch sedm minut je pro mě často výhra 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *